Спалювання сухих рослинних залишків – небезпека для життя та здоров’я людини та навколишнього природного середовища.

Спалювання сухих рослинних залишків стало для наших громадян настільки звичним, що практично не звертається увага на  те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, життю та здоровю людей.

При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється майже 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту,  важкі метали та низка канцерогенних сполук. З димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для нашого організму речовин.

Випалювання стерні, пасовищ, ділянок із степовою, водо болотною та іншою природною рослинністю, або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища передбачає адміністративну відповідальність.

Буцька селищна рада закликає жителів громади не шкодити своїми бездумними діями неповторній природі рідного краю.